22 элементов

на странице
 1. Patera Dekoracyjna Vikel
  Patera Dekoracyjna Vikel
  79,00 PLN
  В наличии
 2. Patera Dekoracyjna Oakly
  Patera Dekoracyjna Oakly
  79,00 PLN
  В наличии
 3. Patera Dekoracyjna Flaredust Square
  Patera Dekoracyjna Flaredust Square
  Специальная цена 71,40 PLN Обычная цена 119,00 PLN
  В наличии

22 элементов

на странице

Patery - dodatki do salonu

Dla każdego coś ładnego

Udekorowany dom nabiera charakteru. Dekoracje mogą w prosty sposób odmienić nastrój salonu, stanowią wskazówkę o zainteresowaniach gospodarzy, często posiadają ładunek emocjonalny związany ze wspomnieniami lub osobą, od której dany przedmiot otrzymaliśmy. Wśród dekoracji salonu pojawiają się patery. Wybór tych naczyń jest tak wielki, że z cała pewnością każdy dopasuje odpowiednie do swojego wnętrza.

Patera na ciasto i owoce

Patera najczęściej ma postać płaskiego dużego talerza. Jeżeli brzegi ma uniesione to nieznacznie. Służy do dekoracji stolika kawowego lub ławy, przydaje się bardzo do serwowania ciast i przekąsek. Nie ma ograniczeń co do kształtu. Bywają patery prostokątne, kwadratowe lub podłużne. Często mają nieoczywisty format liścia czy serca. Zdarzają się patery o strukturze wyglądającej jak pognieciony kawałek papieru lub pikowana błyszczącymi koralikami tkanina. Projektanci prześcigają się w pomysłach jakim zabiegiem zaskoczyć klientów i często wychodzi im to bardzo dobrze.

Do dekoracji stołu na co dzień i od święta

Wśród pater zdarzają się egzemplarze okolicznościowe, jak na przykład patery przeznaczone do wystawienia w okresie świąt Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy. Mają wówczas barwy bezpośrednio kojarzone z danym świętem i dekoracje. Pojawi się tu Święty Mikołaj, elf, renifer, pisanka czy zajączek. Tak samo jak w przypadku pater używanych na co dzień będą miały dodatkowe przeznaczenie w postaci ekspozycji ciast, smakołyków i owoców na kawowym czy jadalnianym stole.