Rooms
Collections

Legowiska dla zwierząt – sposób na strefę relaksu dla pupila

Każdy pupil powinien mieć swój własny kąt w domu właściciela. Dzięki temu zapewnisz mu odpowiedni komfort snu, a także poczucie bezpieczeństwa. Musisz jednak wiedzieć, że legowisko dla psa, kota lub innych zwierząt należy dobrać indywidualnie do ich potrzeb oraz wymagań. Jak wybrać idealne posłanie? Wiele doskonałych rozwiązań znajdziesz w home&you.

Legowiska dla psów – gwarancja komfortowego snu

Jednym z najważniejszych parametrów, które umożliwią swobodne wejście i wyjście z posłania, jest jego rozmiar. Zwróć uwagę na wielkość swojego pupila, a następnie dobierz psie legowiska umożliwiające komfortowe ułożenie się. Przede wszystkim musisz zmierzyć długość zwierzaka od nosa do tułowia. W ten sposób otrzymasz minimalną wartość, jaką powinno mieć jego legowisko. Dla psa ważna jest również szerokość, zwłaszcza gdy lubi zmieniać pozycje.

Jeżeli chcesz zapewnić pupilowi optymalną przestrzeń, dodaj do wymierzonej długości około 20 cm. W ten sposób dobierzesz idealne legowisko dla psów dużych oraz małych. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest materiał. Wysokiej jakości tkaniny zapewnią bezpieczeństwo futrzakowi oraz ułatwią Ci utrzymanie posłania w czystości. Upewnij się, że legowisko dla pieska ma wypełnienie odporne na wielokrotne czyszczenie lub zdejmowany pokrowiec, który wypierzesz w pralce.

Aby ułatwić zwierzakowi wygodne umoszczenie się w posłaniu, warto wybrać model z wyciąganymi poduchami. Dzięki temu sprawdzi się również jako legowisko dla dużego psa. Komfort zapewni odpowiedni stopień twardości podłoża, na którym śpi pupil. Pamiętaj, że legowiska dla szczeniąt powinny być miękkie ze względu na wygodę oraz bezpieczeństwo. 

Legowiska dla kotów – ciepłe i bezpieczne schronienie

Poczucie bezpieczeństwa jest ważne również w przypadku kotów. Te futrzaki wyśpią się wszędzie, jednak stworzenie miejsca zgodnie z ich potrzebami zapewnia nie tylko wygodę, lecz także utrzymanie odpowiedniej temperatury. Dlatego idealnym rozwiązaniem na zimowe dni i wieczory jest nowoczesne legowisko dla kota na kaloryfer czy parapet. To właśnie w te miejsca wędruje najczęściej w poszukiwaniu ciepła. 

Popularnym rozwiązaniem jest również miękkie legowisko dla kota typu budka, które pozwala mu zaszyć się w wygodnym schronieniu. Prędzej czy później zauważysz u swojego futrzaka słynne kocie zamiłowanie do małych, zamkniętych przestrzeni. Taką właśnie możesz stworzyć za pomocą budki, zapewniającej zwierzakowi komfort dzięki miękkiej poduszce znajdującej się wewnątrz.

Plecak dla kota zamiast transportera

Czasami pojawia się potrzeba przeniesienia gdzieś naszego puszystego pupila. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze do tego przeznaczenia stają się plecaki, w których dosłownie niesiemy kota na plecach. Niektórym zastępują one nawet tradycyjne transportery. Z pewnością główny ich plus polega na tym, że podczas korzystania z niego mamy wolne ręce. Możemy wtedy swobodnie poruszać się i koordynować swoje działania, nie będąc ograniczonym trzymaniem ciężkiego przedmiotu. W tym czasie zwierzak komfortowo i spokojnie siedzi sobie w plecaku, obserwując otoczenie i czując się bezpiecznie. W ofercie home&you znajdziesz plecaki dla kota, które posłużą Ci, kiedy trzeba będzie udać się z pupilem chociażby do weterynarza czy na wyjazd.

collapse expand_less