Rooms
Collections

products: 3

Stolnica Silikonowa Matare
home&you

Stolnica Silikonowa Matare

45,99 zł
Komplet Foremek Spooks
home&you

Komplet Foremek Spooks

45,99 zł
Zestaw Do Pieczenia Pumpkino
nowość

show: 30 products

expand_more

Naczynia do pieczenia

Dobrze wyposażona kuchnia to klucz do wygodnego funkcjonowania, sprawnego przygotowywania posiłków oraz radości z gotowania i pieczenia. Jeśli masz w domu piekarnik, dobrze wiesz, że naczynia do pieczenia w piekarniku są niezwykle istotny akcesorium. Muszą przede wszystkim być żaroodporne, dostosowywać się do zmiennych temperatur, pasować gabarytami do wymiarów piecyka oraz być wykonane z materiałów, które najlepiej sprawdzają się do najczęściej przygotowywanych potraw. Oferta produktów do pieczenia z home&you przyda się w każdej kuchni.

Silikonowe formy do pieczenia

Naczynia do pieczenia wykonane z silikonu od dłuższego już czasu robią prawdziwą furorę w świecie kuchennej tematyki. Święcą triumfy wśród osób, które kochają pichcić i interesują się nowinkami w zakresie akcesoriów do przyrządzania pyszności. Nic w tym dziwnego, bowiem silikonowe formy do pieczenia wyróżniają się całym szeregiem zalet, którymi nierzadko nie mogą pochwalić się ich starsze siostry, takie jak metalowe czy ceramiczne naczynia do pieczenia.

Przede wszystkim silikonowe formy wykazują się bardzo dużym zakresem wytrzymałości termicznej, która oscyluje od -60 do +230 st. C. Dzięki temu można ich używać zarówno do dań na ciepło, pieczonych w piekarniku, jak i do zimnych potraw, które wymagają na przykład zamrożenia czy wsadzenia do lodówki. Co ciekawe, taką formę można przekładać od razu z zimnych miejsc do ciepłych bez odczekania stosownego czasu, a naczynie w żaden sposób nie straci na jakości, ponieważ jest termiczne i odporne na zmianę temperatur.

To zdecydowanie nie koniec atutów, bo znajdzie się ich jeszcze naprawdę sporo. Silikonowe formy zapewniają równomierne pieczenie dzięki symetrycznemu przewodzeniu ciepła. Niezwykle szybko się nagrzewają i stygną. Po wyjęciu z piekarnika już po chwili można je dotykać bez obawy o oparzenie się. Nie trzeba też smarować ich tłuszczem ani wykładać papierem, a mimo to potrawy bez problemu można wyjąć, ponieważ w żadnym miejscu nie przywierają.

Takie formy charakteryzują się też ogromną praktycznością i wygodą użytkowania. Nie przejmują zapachów. Są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, a do tego zajmują w kuchni niewiele miejsca, gdyż są elastyczne i łatwo je złożyć. Silikonowe formy to prawdziwy majstersztyk w dziedzinie pieczenia, który zdaje się nie mieć wad. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to aby uważać przy nich z używaniem ostrych narzędzi.

Naczynie do pieczenia chleba 

Nie każdy wypieka swoje domowe pieczywo, jednak wszyscy, którzy to robią, wiedzą, jak istotne są odpowiednio dobrane naczynia do pieczenia chleba. To one mogą decydować o tym, czy wypiek będzie udany, czy też nie. Zazwyczaj sięgamy w tym celu po podłużną formę typu keksówka, ponieważ przypomina ona tradycyjny kształt chleba. Do jego pieczenia fenomenalnie sprawdzają się silikonowe naczynia, ponieważ zapewniają równomierne i bezproblemowe pieczenie.

Naczynie do pieczenia ciast 

Jeśli lubisz robić domowe ciasta i ciasteczka, być może masz już określone preferencje dotyczące tego, jakie naczynia do pieczenia w piekarniku sprawdzają się u Ciebie najlepiej. Akurat w tej dziedzinie możesz dosłownie przebierać w mnogości kształtów i rodzajów form. Z pewnością jednak u żadnego amatora cukiernictwa nie może zabraknąć podstawowych i tradycyjnych typów naczyń, takich jak podłużna forma czy ta do pieczenia tart. Jeśli myślisz, aby się w nie zaopatrzyć, koniecznie rozważ zakup silikonowych naczyń, ponieważ przez wielu są one uważane za najlepsze.

collapse expand_less