Items 1-30 of 550

Page
per page

Items 1-30 of 550

Page
per page

Gotowanie z przyjemnością

Kuchnia to serce domu. Tu życie idzie pełną parą. Przygotowywanie posiłków wymaga zaangażowania i serca. Bez tych dwóch składników potrawy będą bez smaku, dlatego ważne, aby pomieszczenie to było urządzone zgodne z naszą naturą. Kuchnia to pomieszczenie, w którym znaleźć powinniśmy miejsce na wiele dużych i drobnych, ale bardzo istotnych w procesie gotowania rzeczy. W szafkach i szufladach pomieścić się muszą przyrządy do gotowania w postaci garnków i patelni, naczyń do zapiekania i najróżniejszych foremek. Im większa rodzina tym potrzebnych będzie więcej zestawów sztućców. Noże, widelce, łyżki, łyżeczki powinny być zawsze pod ręką.

Królestwo drobnego przechowywania

Bardzo istotną sprawą w kuchni jest przechowywanie. Pomocny tu będzie chlebak i maselniczka, solniczka i pieprzniczka. Miło by było móc wlać olej i ocet do odpowiednich buteleczek. One pięknie wyglądają wystawione na stół, gdy nadchodzi pora posiłku. Warto także posiadać cała gamę pojemników o różniącej się pojemności. Na mąkę i cukier, na makaron i ryż przydadzą się wyższe pojemniki. W te niższe możemy wsypać kawę, herbatę, a w najmniejsze przyprawy. Przy przygotowywaniu  potraw niezbędne będą młynki. Świeżo zmielony pieprz czy sól smakuje zgoła odmiennie od tego, który wcześniej przygotowany wietrzeje. Gdy potrawy gotowe czas pomyśleć o pięknym ich zaserwowaniu. W tym celu przydadzą się misy i patery o różnej pojemności. Do przeniesienia potraw na stół przydatna będzie taca.

Kubek w kubek

Gdy już dania wyjdą z kuchni zapytacie - „A co do picia?”. I tu od razu sięgnąć należy po kubki lub filiżanki. Ten, kto lubi różnorodność ma w czym wybierać. Szafka z kubkami może zawierać każdy inny kubek, a można trzymać się jednej serii produktów. Herbata zaparzona w czajniczku, kawa w dzbanku w towarzystwie mlecznika i cukiernicy smakuje zupełnie inaczej. A gdy nie zdążymy wypić kawy w domu warto przelać ją do kubka termicznego, by zabrać ją ze sobą w drogę.

Fartuch i rękawica

Kto lubi gotować wie, jak pomocnym bywa kuchenny fartuch. Nie zauważymy nawet jak coś nam pryśnie czy kapnie i ulubiona bluzka do prania. Korzystanie ze ściereczki także niejednemu uratowało życie. W momentach, gdy ściereczka nie spełni swej roli przydatny będzie papier kuchenny umiejscowiony na stojaku. A gdy w grę wchodzi pieczenie z pewnością sięgniemy po rękawice ochronne lub silikonowe łapki. Przy kuchennym zlewie odrobina miejsca na dozownik do mydła zawsze się znajdzie. Takie rozwiązanie zaoszczędzi nam czasu przy kuchennych czynnościach.