номера
Коллекции

Młynki do mielenia przypraw

Młynki do przypraw ręczne i elektryczne

Jednym z akcesoriów kuchennych są młynki do soli i pieprzu. Dzięki nim mamy możliwość przygotowania przyprawy na świeżo i dodania jej w momencie gotowania lub spożywania. Młynki występują zazwyczaj w dwóch wariantach. Jedne z nich mają możliwość ręcznego mielenia, pozostałe są elektryczne, zasilane bateriami. Młynki do przypraw wykonane są z metalu, tworzywa sztucznego albo z drewna. Są całkiem zabudowane albo posiadają przezroczyste szybki, przez które widoczna jest czekająca na zmielenie przyprawa. Młynki do przypraw to fantastyczna pomoc, która świetnie wygląda w kuchennej przestrzeni.

Jaki młynek do przypraw wybrać?

Wszystko zależy od osobistych preferencji danej osoby. Młynki ręczne są o tyle wygodne, że możemy ich użyć w każdym momencie. Nie potrzebujemy dokupować specjalnie baterii i nie musimy martwić się tym, że wyczerpią się one w najmniej spodziewanym momencie. Młynek do przypraw ręczny to też zdecydowanie cichsza opcja, ale wymagająca od nas jakiegoś wysiłku. Z kolei młynek do przypraw elektryczny to szybsze i bezwysiłkowe rozwiązanie, które jednak generuje hałas i wymaga dokupienia baterii. Każdy sam musi odpowiedzieć sobie na pytanie, co odpowiada mu bardziej.

Zestaw młynków do soli i pieprzu

Młynek do pieprzu i młynek do soli w zestawie to niezwykle funkcjonalne i użytkowe akcesoria, które powinny być na wyposażeniu każdej kuchni. To także świetna opcja na prezent ślubny czy przy okazji tzw. parapetówki. Taki zestaw przyda się niemal każdemu, a dzięki niemu świeże potrawy, które są podstawą w przypadku gotowania, zawsze będą pod ręką. Dzięki temu, że mamy do dyspozycji dwa osobne przedmioty, mamy też pewność, że przyprawy nie będą się ze sobą mieszać. Dodatkowo ceramiczny czy drewniany młynek do przypraw to po prostu estetyczny gadżet, który ciekawie prezentuje się na kuchennym blacie czy półce.

collapse expand_less