номера
Коллекции

Dywany, dywaniki i wycieraczki

Ciężko sobie wyobrazić dom bez dywanu lub choćby małego dywaniku. Decydując się na ten element, ocieplimy nasze wnętrze. W jego towarzystwie milej będzie spędzać czas. Dywany mają najróżniejsze rozmiary. Należy je dobrać do konkretnego umiejscowienia. Dostępne są także w szerokiej gamie kolorystycznej. Najczęściej mają formę prostokąta lub kwadratu, ale zdarzają się także niestandardowe kształty, takie jak koło czy nierównomierne wycięcia. Większe dywany z pewnością znajdą się w miejscu, gdzie jest dużo przestrzeni. Możemy je umieścić w salonie czy w holu. Jeżeli dywan położymy w okolicach sofy, będziemy mieli ciepło pod nogami. Można go położyć na samym środku pomieszczenia jako dekorację, której nic nie zasłoni. Poza praktyczną stroną posiadania dywanu, dodatek ten może niezwykle ozdobić salon. Jeżeli lubimy czytać i mamy swój ulubiony kącik czytelniczy, a w nim fotel, możemy w jego okolicy położyć mniejszy dywanik.

Długo lub krótko strzyżone dywany i dywaniki

Dywany o dłuższym włosiu mogą pojawić się również w sypialni, w miejscu, w którym stawiamy po raz pierwszy stopę na ziemi. Zamiast na gołej podłodze przyjemniej będzie zrobić pierwszy krok na miłej w dotyku tkaninie. Jeżeli nie mamy zbyt dużo miejsca, możemy rozłożyć dwa mniejsze dywaniki po dwóch stronach łóżka. Kolejnym pomieszczeniem, w którym z reguły pojawiają się dywany lub dywaniki, jest przedpokój. Przy wyborze tkaniny podłogowej do tego pomieszczenia warto pamiętać, że to tu wchodzimy w butach. Przy jesienno-zimowej aurze lepiej postawić na dywaniki w ciemniejszych kolorach. Jaśniejsze mogłyby nie być w stanie skryć nanoszonych zabrudzeń.

Ciepło i miło pod stopami z dywanem do kuchni

W jadalni dywan z pewnością znajdzie się pod stołem. Pozwoli to na utrzymanie komfortu naszych gości i nas samych podczas długich biesiad przy stole. Jeżeli decydujemy się na dywan do kuchni, najczęściej kierujemy się po prostu względami praktycznymi. Znaczenie będzie miała ich trwałość i wytrzymałość, a nieco mniej wygląd. Dywan kuchenny nie musi być nudny, a zważając na ilość czasu spędzanym w tym pomieszczeniu, powinien zasługiwać na większą uwagę.

Wycieraczki

Wycieraczka to ten element wyposażenia domu, a w zasadzie jego progów, który nierzadko jest pierwszym przedmiotem, jaki widzi każdy, kto do nas zawita. Dlatego choć jest to rzecz, w której stawiamy przede wszystkim na kwestię funkcjonalności, warto zwrócić też uwagę na jej design. Ciekawa, zabawna czy stylowa wycieraczka może wywołać uśmiech na twarzy naszych gości i zapewnić dobre wrażenie od progu. Oczywiście musimy pamiętać też, aby sprawdzała się ona w celu, do jakiego została przeznaczona. Wybieraj materiał i teksturę, które zapewnią trwałość, odpowiedni poziom czyszczenia obuwia i elegancką prezencję produktu przez długi czas.

collapse expand_less