номера
Коллекции

products: 10

Serwetka Merrick
promocja
home&you

Serwetka Merrick

15,99 zł
Serwetka Bawełniana Dosa 45x45
nice price
Serwetka Lniana Faye 45x45
sale
home&you

Serwetka Lniana Faye 45x45

29,99 zł
9,99 zł
lowest price of the last 30 days: 29,99 zł
Serwetka Folkomb
promocja
home&you

Serwetka Folkomb

25,99 zł
Serwetka Bawełniana Dosa 45x45
nice price
Serwetka Elura
promocjatylko online
home&you

Serwetka Elura

29,99 zł
Serwetka Beaulieu 31x31
promocja
home&you

Serwetka Beaulieu 31x31

35,99 zł

show: 90 products

expand_more

Serwetki - dodatki i akcesoria do jadalni

Wybierając dodatki do jadalni szczególną uwagę należy zwrócić na nakrycie stołu. Niezbędne jest to zwłaszcza przy ważnych rodzinnych uroczystościach. Pięknie nakryty stół podbija wrażenia estetyczne i ma wpływ na ogólny odbiór przygotowanej zastawy stołowej. Jeżeli jest to spotkanie przy stole to obrus czy serweta muszą być starannie wyprasowane. Natomiast przy codziennym użytkowaniu stołu najważniejsze są podkładki, które ochronią nakrycie stołu i jego blat  przed przebarwieniami i zabrudzeniem.

Z dbałością o szczegóły

Oprócz obrusów na stołach w jadalni często spotykane są serwetki. Te wykonane z tkaniny dekoracje stołu rozmiarowo są o wiele mniejsze od obrusów czy serwet. Posiadają kształt kwadratu, koła albo są bardziej zdobne i mają postać liścia, śnieżynki czy choinki. Serwetki często są ażurowe, albo ich poszczególne cząstki stykają się ze sobą pozostawiając pomiędzy sobą wolne przestrzenie. Serwetka może funkcjonować samodzielnie lub jako dekoracja na wcześniej położony obrus. Wykonane są ze szczególną dbałością o każdy szczegół.

Dekoracje i wzory

Często spotykanym motywem ich zdobienia jest zabieg doszycia ozdobnych brzegów. Może to być na przykład biegnąca po obrysie ażurowa koronka. W przypadku serwetki zdarza się, że jest ona w całości ażurowa, swoim wzorem przypominająca tkane przez babcie misterne sploty. Taki rodzaj nakrycia wprowadza do wnętrza prowansalski styl. Bywa, że na serwetach pojawiają się drukowane motywy. Bywają jednobarwne z tłem, również i takie, które ostro z nim kontrastują.

collapse expand_less