Элементы 1-30 из 715

на странице
 1. Patera Harmony
  Patera Harmony
  119,00 PLN
  В наличии
 2. Taca Dekorin
  Taca Dekorin
  149,99 PLN
  В наличии
 3. Taca Crustio
  Taca Crustio
  139,99 PLN
  В наличии
 4. Dzbanek Classicon
  Dzbanek Classicon
  95,99 PLN
  В наличии
 5. Podkładka Alexane
  Podkładka Alexane
  27,99 PLN
  В наличии
 6. Misa Z Akcesoriami Smalon
  Misa Z Akcesoriami Smalon
  125,99 PLN
  В наличии
 7. Kubek Fragolini
  Kubek Fragolini
  35,00 PLN
  В наличии
 8. Kubek Fishere
  Kubek Fishere
  35,99 PLN
  В наличии
 9. Talerz Obiadowy Luela
  Talerz Obiadowy Luela
  45,99 PLN
  В наличии
 10. Talerz Głęboki Luela
  Talerz Głęboki Luela
  49,99 PLN
  В наличии
 11. Talerz Deserowy Luela
  Talerz Deserowy Luela
  35,99 PLN
  В наличии
 12. Kubek Luela
  Kubek Luela
  25,99 PLN
  В наличии
 13. Kubek Kona
  Kubek Kona
  45,99 PLN
  В наличии
 14. Kubek Vild
  Kubek Vild
  21,99 PLN
  В наличии
 15. Patera Pumpkins
  Patera Pumpkins
  52,99 PLN
  В наличии
 16. Bieżnik Vild 35x180
  Bieżnik Vild 35x180
  65,99 PLN
  В наличии
 17. Bieżnik Tadorio 35x180
  Bieżnik Tadorio 35x180
  65,99 PLN
  В наличии
 18. Bieżnik Manco 35x180
  Bieżnik Manco 35x180
  95,99 PLN
  В наличии
 19. Patera Floriane
  Patera Floriane
  62,99 PLN
  В наличии
 20. Misa Floriane
  Misa Floriane
  85,99 PLN
  В наличии
 21. Patera Pumpkini
  Patera Pumpkini
  85,99 PLN
  В наличии
 22. Misa Pumpkini
  Misa Pumpkini
  95,99 PLN
  В наличии
 23. Patera Modernpumpkins
  Patera Modernpumpkins
  52,99 PLN
  В наличии
 24. Misa Modernpumpkins
  Misa Modernpumpkins
  62,99 PLN
  В наличии

Элементы 1-30 из 715

на странице

Jadalnia - gwar, śmiech i dobre jedzenie

Jest takie miejsce w domu, gdzie najważniejsi są ludzie. Gdzie smartfony i tablety odkładane są w kąt tylko po to, aby nacieszyć się własnym towarzystwem. Tym miejscem jest jadalnia. Kiedyś jadano w kuchni czy w salonie. W nowoczesnej architekturze wnętrz zwraca się uwagę na to, aby na taką strefę przeznaczyć specjalne miejsce. Położona obok kuchni, albo pomiędzy kuchnią i salonem najczęściej składa się z centralnie ustawionego stołu i wygodnych krzeseł. Jeżeli krzesło nie spełnia naszych standardów wygody warto przywiązać do niego siedzisko popularnie zwane poduszką. Dzięki troczkom mamy pewność, że nie zsunie się z siedzenia.

Bez stołu się nie obejdzie

Najczęstszą wersją stołu jest ten dla rodziny czteroosobowej, jednak dobrze, aby miał funkcję rozkładania w wypadku większej ilości osób. Stół w jadalni wymaga specjalnej oprawy. Do jego wystroju niezbędne będą obrusy lub serwety. Najbardziej eleganckie są te śnieżnobiałe, które wyciągane są na specjalne okazje. Wielość wzorów i dodatków powala. Wszystko zależy od naszych upodobań. Istnieją także obrusy na co dzień, jednolite w kolorze lub naprawdę zwariowane kolorowe. Do ubrania stołu bardzo chętnie wybierane są także bieżniki. Mają tę przewagę nad obrusem, że przebiegają przez środek stołu prezentując wzór jego blatu. Ma to szczególne znaczenie przy blatach z drewna naturalnego. Można także zastosować wersję 2 w 1, czyli na obrus położyć bieżnik. Najlepiej to wychodzi w przypadku jednolitych w kolorze obrusów tak, aby dobrany do nich bieżnik ożywiał go swym wzorem. W każdym z przypadków ubrania stołu istotną rolę odgrywają podkładki. Ten, kto ma w domu dzieci zrozumie o czym mowa. Chwila nieuwagi i plama gotowa. Oszczędzając sobie stresu warto pomyśleć o podkładce, która weźmie na siebie ten ciężar.

Talerz, nóż i łyżka

Gdy stół okryliśmy trzeba zastanowić się nad zastawą stołową. Tu w grę wchodzi zestaw obiadowy, a często też zestaw śniadaniowy. Talerz obiadowy i głęboki do pierwszych dań, mniejsze talerzyki na przystawki czy sałatkę, miski o różnej pojemności to podstawa takiego zestawu. Tuż obok talerzy położymy sztućce. U góry talerzy postawimy szkło. Każdy koneser win wie, jaki kieliszek wypada podać do jakiego wina. Przydatne również będą przybory barowe pomocne przy otwieraniu i przechowywaniu różnego rodzaju butelek Dla dzieci mogą to być szklanki, często w zabawnych kolorach. Na stole w jadalni często pojawiają się akcesoria, po które będziemy sięgać na środek stołu. Będą to takie rzeczy jak solniczka i pieprzniczka, maselniczka, cukiernica czy buteleczka z olejem i octem.

A na deser...

Gdy po obiedzie nadejdzie pora na słodki poczęstunek rozglądać się będziemy za kubkami i filiżankami. Jeżeli nie lubimy pić dużej ilości kawy z pewnością wybierzemy tę drugą opcję. Najlepiej smakuje kawa z ekspresu albo kawiarki. Wielbiciele herbatypostawią na pojemny kubek. Różnorodność wzorów kubków przyprawia o zawrót głowy. Zaskakują kolorami, kształtem, a często także dodatkami. Miło jest zakończyć biesiadowanie w jadalni takim słodkim akcentem.