Элементы 1-30 из 129

на странице
 1. Pojemnik Kobus
  Pojemnik Kobus
  49,00 PLN
  В наличии
 2. Pojemnik Crosswords
  Pojemnik Crosswords
  49,00 PLN
  В наличии
 3. Pojemnik Jarro
  Pojemnik Jarro
  35,00 PLN
  В наличии
 4. Pojemnik Jarro
  Pojemnik Jarro
  29,00 PLN
  В наличии
 5. Pojemnik Jarro
  Pojemnik Jarro
  25,00 PLN
  В наличии
 6. Sztućce Naturer
  Sztućce Naturer

  Доступно с 9,00 PLN

  В наличии
 7. Taca Goldenna
  Taca Goldenna
  139,00 PLN
  В наличии
 8. Talerz Obiadowy Loni
  Talerz Obiadowy Loni
  59,00 PLN
  В наличии
 9. Talerz Obiadowy Linel
  Talerz Obiadowy Linel
  35,00 PLN
  В наличии
 10. Talerz Deserowy Linel
  Talerz Deserowy Linel
  25,00 PLN
  В наличии
 11. Talerz Deserowy Amita
  Talerz Deserowy Amita
  25,00 PLN
  В наличии
 12. Taca Lifia
  Taca Lifia
  109,00 PLN
  В наличии
 13. Cukiernica Essentialo
  Cukiernica Essentialo
  35,00 PLN
  В наличии
 14. Dzbanek Liners High
  Dzbanek Liners High
  119,00 PLN
  В наличии
 15. Patera Piętrowa Contro
  Patera Piętrowa Contro
  99,00 PLN
  В наличии
 16. Dzbanek Glassgold Small
  Dzbanek Glassgold Small
  59,00 PLN
  В наличии
 17. Patera Triollo Single
  Patera Triollo Single
  69,00 PLN
  В наличии

Элементы 1-30 из 129

на странице

Naczynia do serwowania potraw, przystawek i przekąsek do jadalni

Położona obok kuchni, albo pomiędzy kuchnią i salonem jadalnia to miejsce szczególne, gdzie najważniejsi są ludzie. Siadamy tu, aby nacieszyć się własnym towarzystwem i wspólnie zjeść coś smacznego. Najczęściej jadalnia składa się z centralnie ustawionego stołu i wygodnych krzeseł czy foteli. Na stole oprócz potraw bardzo ważna jest zastawa. Drobne akcesoria wchodzące w jej skład spotkane są w praktycznie każdym domu. Obok zastawy obiadowej położymy sztućce. Im większa rodzina tym potrzebnych będzie więcej tych zestawów. Noże, widelce, łyżki, łyżeczki powinny być zawsze pod ręką. Podstawowy zestaw składa się z 12 lub 24 sztuk, ale sztućce są dostępne także pojedynczo.

Jemy oczami

Wśród metod serwowania dań pojawiają się patery. Sprawdzają się świetnie, gdy chcemy podać kanapki, koreczki czy tarte. Na paterę wykładamy słodkości w postaci ciast i ciasteczek. Gdy myślimy o paterze na myśl przychodzi także tort, babeczki z kremem i pyszne rurki z bitą śmietaną. I bardzo słusznie. Takie pyszności trzeba należycie wyeksponować. Idealną w tym celu będzie szklana patera na wysokiej nodze. Świetnie, gdy taka patera posiada klosz. Będzie wyjątkowo przydatny podczas przyjęć organizowanych latem. Jeżeli jesteśmy wielbicielami dobrego sera to wypada podać go na gustownej desce. Będzie ona wykonana ze specjalnie wyselekcjonowanego kawałka naturalnego drewna. Zdarza się, że do deski dołączone są specjalistyczne noże do krojenia i serwowania serów. Sprytne konstrukcje posiadają specjalną szufladkę na nowe wmontowaną w deskę lub funkcję obrotowej rozsuwanej tarczy.

By nie wylać ani kropelki

Częstym przedmiotem wykorzystywanym do przenoszenia dań z kuchni do jadalni są tace, płaskie naczynie z lekko uniesionymi brzegami, z rączkami na dwóch krótszych krawędziach. Przydadzą się zwłaszcza przy serwowaniu dań umieszczonych w małych miseczkach. Aby zrobić wrażenie na naszych gościach podajmy napoje i alkohol w karafkach. Wykonane z jasnego szkła mogą mieć zróżnicowane kształty. Szklane karafki nadają szlachetnym trunkom piękną oprawę. Alkohol pozostawiony w karafce nie utraci swych walorów smakowych, gdyż wyposażona ona została w profesjonalny szklany korek.

Serwowanie przypraw i dodatków

Na stole w jadalni nie powinno zabraknąć małych akcesoriów. Miło jest wlać olej i ocet do odpowiednich buteleczek. Bywają pojemniki na ocet i olej, które posiadają pompkę. Dzięki niej spryskujemy potrawę wybranym dodatkiem. Najczęściej zestaw do płynnych przypraw znajduje się na wspólnej podstawce. One pięknie wyglądają wystawione na stół, gdy nadchodzi pora posiłku. Do grona pojemników do przechowywania zaliczamy także maselniczkę. W tym przypadku istnieje także cała paleta różnego rodzaju maselniczek. Bywają szklane, z ceramiki lub porcelany. Mają ozdobne uchwyty, zdarzają się maselniczki w komplecie z nożem. Do posiłku podamy także sól i pieprz, aby każdy według własnych upodobań mógł doprawić sobie potrawę. Solniczka i pieprzniczka może mieć klasyczną formę buteleczek, a może mieć postać kotków, piesków, flamingów czy okazjonalnie – Mikołaj.