30 элементов

на странице
 1. Kieliszek Do Wina Hild
  Kieliszek Do Wina Hild
  25,99 PLN
  В наличии
 2. Kieliszek Do Wina Stiora
  Kieliszek Do Wina Stiora
  35,99 PLN
  В наличии
 3. Kieliszek Do Wina Stiora
  Kieliszek Do Wina Stiora
  29,99 PLN
  В наличии
 4. Kieliszek Do Wina Finan
  Kieliszek Do Wina Finan
  39,99 PLN
  В наличии
 5. Komplet Kieliszków Do Wina Amoros
  Komplet Kieliszków Do Wina Amoros
  Special Price 83,99 PLN Regular Price 119,99 PLN
  Lowest price
  in 30 days before discount: 119,99 PLN
  В наличии
 6. Kieliszek Do Wina Irma
  Kieliszek Do Wina Irma
  45,99 PLN
  В наличии
 7. Kieliszek Do Wina Irma
  Kieliszek Do Wina Irma
  55,99 PLN
  В наличии
 8. Kieliszek Do Wina Padima
  Kieliszek Do Wina Padima
  Special Price 22,99 PLN Regular Price 45,99 PLN
  Lowest price
  in 30 days before discount: 32,19 PLN
  В наличии
 9. Kieliszek Do Wina Downey
  Kieliszek Do Wina Downey
  35,99 PLN
  В наличии
 10. Kieliszek Do Wina Hunnam
  Kieliszek Do Wina Hunnam
  45,99 PLN
  В наличии
 11. Kieliszek Do Wina Setia
  Kieliszek Do Wina Setia
  65,99 PLN
  В наличии
 12. Kieliszek Do Wina Irma
  Kieliszek Do Wina Irma
  39,99 PLN
  В наличии
 13. Kieliszek Do Wina Irma
  Kieliszek Do Wina Irma
  39,99 PLN
  В наличии

30 элементов

на странице

Kieliszki do wina

Napoje alkoholowe od wieków królują na stołach, zaspokajając ludzkie zmysły smaku i zapachu. Lampka wina podana z okazji rocznicy ślubu, urodzin czy rodzinnej kolacji podkreśli charakter każdej uroczystości, a także wprowadzi wyjątkowy klimat. Jednak, aby wydobyć z trunku pełnię smaku oraz aromatu, należy podawać je w odpowiednim naczyniu. Wśród produktów dostępnych w sklepie home&you znajdziesz przezroczyste, niebieskie czy czarne kieliszki do wina w różnych kształtach oraz stylach. Eleganckie, zdobione, oryginalne, o wyszukanej formie kieliszki sprawią, że domowa degustacja trunków stanie się niesamowitym przeżyciem. 

Przy wyborze kieliszków powinieneś zwrócić szczególną uwagę na rodzaj wina, które chcesz degustować. Duże kieliszki do wina przeznaczone są dla gatunków czerwonych, nieco mniejsze dla białych. Ważne jest również to kiedy i jak często będziesz używać tych naczyń. Do codziennego użytku, ze względu na swoją wytrzymałość, nadają się kieliszki wykonane ze szkła. Kryształowy kieliszek do wina to bardziej delikatny produkt sprawdzający się podczas wyjątkowych okazji.

Niezwykle istotna kwestia to przezroczystość naczynia pozwalająca na precyzyjne ocenienie jakości, a także barwy napoju. Jeżeli jednak nie zależy Ci na przejrzystości, możesz wybrać kolorowe kieliszki do wina (zielone, niebieskie czy złote) spełniające również funkcję dekoracyjną. W bogatej ofercie home&you znajdziesz designerskie i ozdobne kieliszki do wina, które upiększą Twój stół podczas każdej uroczystości.

Równie ważne jest odpowiednie i umiejętne napełnianie kieliszków napojem. Zazwyczaj powinno się je zapełniać do ⅓ objętości, nigdy po sam brzeg, co utrudniłoby zamieszanie trunku. Wyjątkiem są wąskie, wysokie na długich nóżkach kieliszki do wina musującego – należy je wypełniać w ⅘.

Wśród naczyń przeznaczonych do picia napojów winnych w sklepie home&you znajdziesz idealne kieliszki do wina na prezent, do codziennego użytku czy na eleganckie kolacje.

Kieliszki do wina czerwonego

Czerwony napój alkoholowy ma wielu miłośników na całym świecie. Aby wydobyć z niego pełnię smaku i aromatu, należy pić go z dużych naczyń o szerokich czaszach w kształcie tulipana. Eleganckie kieliszki do wina typu Bordeaux są nieco węższe niż przeznaczone do degustacji trunku typu Burgund. Im szerszy kieliszek, tym większa powierzchnia kontaktu napoju z powietrzem, a to sprawia, że wino smakuje bardziej delikatnie.

Kieliszki do białego wina

Naczynia przeznaczone do jasnych winnych trunków są mniejsze od kieliszków do wina czerwonego. Złożone białe wino powinno pić się w kieliszkach z delikatnie wydłużanymi czaszami. Ten rodzaj alkoholu ma łagodny oraz lekki smak, nie musi więc mieć dużej powierzchni stycznej z powietrzem. Smukły kieliszek na długiej nóżce sprawi, że degustacja trunku będzie niezapomnianą chwilą czystej przyjemności.