Мы не можем найти продукты, соответствующие выбору.

Naczynia kuchenne do gotowania, smażenia i pieczenia

Miejsce, gdzie życie idzie pełną parą

Kuchnia to serce domu. Tu życie idzie pełną parą. Przygotowywanie posiłków wymaga zaangażowania i serca. Bez tych dwóch składników potrawy będą bez smaku, dlatego ważne, aby pomieszczenie to było urządzone zgodne z naszą naturą. Kuchnia to pomieszczenie, w którym znaleźć powinniśmy miejsce na wiele dużych i drobnych, ale bardzo istotnych w procesie gotowania rzeczy. W szafkach i szufladach pomieścić się muszą przyrządy do gotowania w postaci garnków i patelni, naczyń do zapiekania i najróżniejszych foremek.

Garnek duży i mały

Przygotowywanie potraw wymaga wielu zabiegów. Gotowanie tradycyjne i na parze, smażenie, pieczenie, duszenie to czynności w efekcie których powstaną smaczne dania główne i przekąski. Do nich potrzebny będzie porządny garnek, a najlepiej zestaw garnków o różnej pojemności. W dużym garnku ugotujemy obiad na dwa dni albo na przybycie gości. W średnim zupę lub warzywa na parze, a najmniejszy przyda się na śniadaniowe potrawy takie jak jajko na miękko czy owsianka. Nowoczesne garnki posiadają wbudowaną funkcję odcedzania, ale dla tych którzy ich nie posiadają dostępna jest szeroka gama durszlaków, mniejszych i większych, z rączką i do wstawienia do pasującej rozmiarowo miski.  

Od zapiekanki do ciasta

W kuchni idealnie sprawdzają się naczynia do zapiekania, w których najlepiej się przyrządza najróżniejsze zapiekanki. Fani naleśników zwrócą uwagę na specjalną teflonową patelnię do naleśników, o niskim brzegu i idealnie płaskiej powierzchni. Do tego rodzaju patelni dołączony jest specjalny wałek do rozprowadzania ciasta.
Jeżeli zimą chcemy mieć namiastkę letniego grilla możemy mięso podsmażyć na patelni z powłoką grillową. W kategorii „Gotowanie, smażenie, pieczenie” nie było mowy jeszcze o słodkich wypiekach. Do ich przyrządzenia niezbędne będą foremki. Jedne wąskie, inne okrągłe z pofalowanym brzegiem, w których świetnie wychodzą tarty. Mają często wyjmowany spód albo zdejmowane brzegi, co ułatwia późniejsze krojenie ciasta. Dla osób, które z ciastami lubią podróżować pojawiła się także opcja foremki z przykrywką i poręcznym uchwytem. Sprawdza się znakomicie, gdy z szarlotką udajemy się na wieczór do znajomych.