Мы не можем найти продукты, соответствующие выбору.

Przechowywanie i organizacja w kuchni

Pojemniki z ceramiki, szkła lub tworzywa

Kuchnia to pomieszczenie, w którym znaleźć powinniśmy miejsce na wiele dużych i drobnych, ale bardzo istotnych w procesie gotowania rzeczy. Bardzo istotną sprawą w kuchni jest przechowywanie. Produkty suche wymagać będą odpowiedniego miejsca. Powinny być pod ręką, aby wyeliminować element wysokiego sięgania. Doskonale do tego typu produktów nadadzą się pojemniki. Ceramiczne mają różną wielkość i kolor. Posiadają zamknięcie wykonane z tego samego materiału albo z drewna lub przystosowanego do kontaktu z żywnością tworzywa.

Piękne przechowywanie

Do przechowywania makaronu, kaszy, ryżu przydatne będą wysokie pojemniki. W te niższe możemy wsypać kawę, herbatę, a w najmniejsze przyprawy. Po sól najwygodniej będzie sięgać do pojemnika z klapką umiejscowioną ukośnie. Oczywiście przechowywanie soli, którą postawimy na stole będzie miała miejsce w poręcznej solniczce lub pieprzniczce. Ten klasyczny zestaw pojemników do przechowania może mieć klasyczną formę buteleczek, a może mieć postać kotków, piesków, flamingów czy okazjonalnie – Mikołai.

Na płyny i przyprawy

Pieczywo przechowywać będziemy w chlebaku. Nowoczesne chlebaki mają postać odpowiednio rozmiarowo dostosowanego pudełka o wieczku otwieranym od góry. Pięknie wygląda w tego typu akcesoriach połączenie białego z naturalnym drewnem. Miło by było móc wlać olej i ocet do odpowiednich buteleczek. Bywają pojemniki na ocet i olej, które posiadają pompkę. Dzięki niej spryskujemy potrawę wybranym dodatkiem. Najczęściej zestaw do płynnych przypraw znajduje się na wspólnej podstawce. One pięknie wyglądają wystawione na stół, gdy nadchodzi pora posiłku. Do grona pojemników do przechowywania zaliczamy także maselniczkę. W tym przypadku istnieje także cała paleta różnego rodzaju maselniczek. Bywają szklane, z ceramiki lub porcelany. Mają ozdobne uchwyty, zdarzają się maselniczki w komplecie z nożem.