Мы не можем найти продукты, соответствующие выбору.

Naczynia do serwowania potraw, przystawek i przekąsek do kuchni

Zaprezentuj to, co ugotowałeś

Finał zabawy w kuchni kończy się zawsze serwowaniem przygotowanych potraw. Przygotowując potrawy warto zwrócić uwagę na naczynia, w jakich będziemy je podawać. Do naczyń, które zachwycają swoją estetyką należą misy ceramiczne. Zaserwowane w nich danie zwiększy nasz apetyt. Misy tym różnią się od pater, że mają podwyższone brzegi pozwalające na umieszczenie w nich potraw w sosie lub o półpłynnej konsystencji. Misy mogą być klasyczne, okrągłe bez zdobień, albo z bogatymi ozdobami wzbogaconymi kryształkami imitującymi cyrkonie. Niekiedy misy pojawiają się w całych zestawach, po dwie, trzy sztuki które różnią się rozmiarem. Bywają i takie, które znajdując się na wspólnej podkładce stanowią jej cząstki. Dzięki takiemu rozwiązaniu do każdej miseczki możemy wlać inny dip, a do największej porcję przekąsek. Misa jest głęboka, można w niej podawać najróżniejsze, nawet lekko płynne potrawy. Jedząc, jemy także oczami. Dlatego też każda z potraw będzie pięknie prezentować się na stole w tak strojnym naczyniu.

Patera - na słono i na słodko

Wśród metod serwowania pojawiają się patery. Sprawdzają się świetnie, gdy chcemy podać kanapki, koreczki czy tarte. Na paterę wykładamy słodkości w postaci ciast i ciasteczek. Gdy myślimy o paterze na myśl przychodzi także tort, babeczki z kremem i pyszne rurki z bitą śmietaną. I bardzo słusznie. Takie pyszności trzeba należycie wyeksponować. Idealną w tym celu będzie szklana patera na wysokiej nodze. Świetnie, gdy taka patera posiada klosz. Będzie wyjątkowo przydatny podczas przyjęć organizowanych latem.

Drewniana deska i karafka

Jeżeli jesteśmy wielbicielami dobrego sera to wypada podać go na gustownej desce. Będzie ona wykonana ze specjalnie wyselekcjonowanego kawałka naturalnego drewna. Zdarza się, że do deski dołączone są specjalistyczne noże do krojenia i serwowania serów. Sprytne konstrukcje posiadają specjalną szufladkę na nowe wmontowaną w deskę lub funkcję obrotowej rozsuwanej tarczy. Aby zrobić wrażenie na naszych gościach podajmy napoje i alkohol w karafkach. Wykonane z jasnego szkła mogą mieć zróżnicowane kształty. Szklane karafki nadają szlachetnym trunkom piękną oprawę. Alkohol pozostawiony w karafce nie utraci swych walorów smakowych, gdyż wyposażona ona została w profesjonalny szklany korek.