Элементы 1-30 из 1040

на странице
 1. Poszewka Floreta
  Poszewka Floreta
  39,00 PLN
  В наличии
 2. Bieżnik Robbi
  Bieżnik Robbi
  89,00 PLN
  В наличии
 3. Figurka Venelli
  Figurka Venelli
  149,00 PLN
  В наличии
 4. Gałka Rozzeno
  Gałka Rozzeno
  13,00 PLN
  В наличии
 5. Figurka Velvetele
  Figurka Velvetele
  139,00 PLN
  В наличии
 6. Obraz Ginko
  Obraz Ginko
  399,00 PLN
  В наличии
 7. Obraz Ligini
  Obraz Ligini
  399,00 PLN
  В наличии
 8. Poszewka Venlosi
  Poszewka Venlosi
  29,00 PLN
  В наличии
 9. Wypełnienie Normi 250G
  Wypełnienie Normi 250G
  17,00 PLN
  В наличии
 10. Zestaw do organizacji Ziki
  Zestaw do organizacji Ziki

  Доступно с 99,00 PLN

  В наличии
 11. Misa Dekoracyjna Minimalik
  Misa Dekoracyjna Minimalik
  119,00 PLN
  В наличии
 12. Obrus Żakardowy Candice
  Obrus Żakardowy Candice

  Доступно с 99,00 PLN

  В наличии
 13. Obrus Walter
  Obrus Walter

  Доступно с 169,00 PLN

  В наличии
 14. Firana Mesther
  Firana Mesther
  99,00 PLN
  В наличии
 15. Firana Viviana
  Firana Viviana
  169,00 PLN
  В наличии
 16. Bieżnik Reinders
  Bieżnik Reinders
  99,00 PLN
  В наличии
 17. Bieżnik Perula
  Bieżnik Perula
  89,00 PLN
  В наличии
 18. Bieżnik Aram
  Bieżnik Aram
  69,00 PLN
  В наличии
 19. Koc 150x200 cm Constelli
  Koc 150x200 cm Constelli
  129,00 PLN
  В наличии
 20. Zasłona Jeremy
  Zasłona Jeremy
  169,00 PLN
  В наличии
 21. Firana Raissa
  Firana Raissa
  99,00 PLN
  В наличии
 22. Poszewka Mistera
  Poszewka Mistera
  35,00 PLN
  В наличии
 23. Zasłona Walter
  Zasłona Walter
  149,00 PLN
  В наличии
 24. Zasłona Grazie
  Zasłona Grazie
  199,00 PLN
  В наличии

Элементы 1-30 из 1040

на странице

Salon, czyli centrum życia rodzinnego

Salon inaczej nazywany pokojem dziennym to centralne miejsce domu, którego wystrój mocno zazębia się z charakterem gospodarzy domu. To tutaj toczy się zbiorowe życie całej rodziny, to tu przyjmujemy gości i organizujemy spotkania towarzyskie. W mieszkaniu w bloku, w kawalerce, przestronnym domu jednorodzinnym czy apartamentowcu jego urządzenie odgrywać będzie kolosalne znaczenie. Powinien współgrać ze stylem, w jakim czujemy się najlepiej. Zastanawiając się nad jego wystrojem pamiętać powinniśmy o funkcjach, jakie powinien spełniać. Głównie od tych wymagań uzależniać będziemy jego wyposażenie. Planowanie najlepiej rozpocząć od dużych gabarytowo mebli. Jeżeli salon jest pomieszczeniem osobnym, bez funkcji jadalni możemy na jego środku umieścić zgrabny stolik kawowy. Wokół stolika możemy umieścić sofę, krzesła, stołki lub wygodne pufy, tak, abyśmy mogli wygodnie rozsiąść się przy wspólnym stole. Na sofę warto rozrzucić poduszki w poszewkach o różnych barwach i fakturach. Im więcej, tym lepiej, bo nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Warto również mieć pod ręką jakiś miękki w dotyku koc, zwłaszcza w chłodnych porach roku. Często jest tak, że w salonie umieszczamy rzeczy mające podwójną funkcję. Przykładowo kosze czy pudła pięknie wyglądają, ale są przedmiotami, do których chowamy drobiazgi, porządkując tym samym optycznie przestrzeń. W miejscu, gdzie siedzimy warto umieścić ciepłą tkaninę na podłogę. Dywany, dywaniki czy wycieraczki dostępne są w tak różnorodnej gamie kolorystycznej i rozmiarowej, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyczarować klimatyczny nastój

Urządzając salon warto zadbać o jego nastrój. Dużą rolę odgrywać będzie dekoracja okna. Wykorzystując w tym celu zasłony zdecydowanie ocieplimy salon. Dodając firanę ograniczymy się przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz. Na przytulny klimat w salonie ogromny wpływ ma oświetlenie. Najbardziej popularnym są lampy wiszące, choć coraz częściej rezygnuje się z niego rozmieszczając punkty świetlne po bokach. Zdecydowanie w salonie powinniśmy pomyśleć o lampie podłogowej lub małej lampce stołowej. Posiadanie lampy stołowej w salonie nie musi wiązać się z umieszczeniem tu biurka. Może ona stać na małym stoliku gdzieś w okolicach kanapy. Lampa podłogowa również mogłaby zostać umieszczona przy sofie lub fotelu, czyli w miejscu, gdzie lubimy spędzać czas czytając książkę.

Dekoracje w salonie to podstawa

Odrębną dziedziną, o której powinniśmy pomyśleć przy aranżacji salonu jest jego dekoracja. W zależności od przyjętego stylu jesteśmy w stanie zaproponować najróżniejsze dodatki. Ściany lubią stroić się w ramki, obrazy czy zegary. Jeżeli mamy więcej niż jedno zdjęcie warto zastanowić się nad powieszeniem modnych multiramek, które w jednych ryzach przechowają 4, 5, a nawet 12 ulubionych zdjęć. Półki w salonie to kolejna strefa do zagospodarowania. Na nich pojawią się świece – zapachowe lub bogato zdobione, które możemy umieścić dodatkowo w lampionach lub świecznikach. Te ostatnie w rozmiarach XL można również rozstawić na salonowej podłodze. W salonie, który jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem domu warto także pokazać nasze zainteresowania i pasje. Można to uczynić wystawiając związane z nimi figurki.Na stole oprócz obrusu czy bieżnika możemy położyć paterę, misę z owocami. Tu także dobrze odnajdzie się wazon ze świeżymi kwiatami. W donicy posadzić możemy żywe rośliny, a jeżeli nie mamy ręki do kwiatów śmiało można je zastąpić ich sztucznym zamiennikiem.